Przeprowadzka do domu opieki jest rewolucją w życiu każdego seniora. Prywatne placówki gwarantują jednak osobom starszym opiekę na najwyższym poziomie. Pensjonariusze domów spokojnej starości mogą liczyć na wsparcie opiekunów, pielęgniarzy i medyków. Ci przykładają dużą wagę do ich zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dbają o ich dietę, sprawność ruchową, a także leczenie. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tym ostatnim aspekcie. Wyjaśnimy, jak wygląda opieka medyczna w domu seniora oraz kto zajmuje się realizacją recept pensjonariuszy.
Opieka medyczna w domu spokojnej starości – co warto wiedzieć?
Prywatne domy opieki zapewniają profesjonalne wsparcie medyczne. W takich domach seniora jak np. Dom Opieki w województwie łódzkim w Jadwininie pensjonariusze mogą liczyć na regularne wizyty specjalistów. Lekarz pierwszego kontaktu odwiedza naszą placówkę przynajmniej raz w tygodniu. W razie potrzeby pomiędzy zaplanowanymi wizytami umawiamy również seniorów na dodatkowe konsultacje. Poza tym, jeśli ich stan zdrowia tego wymaga, jesteśmy w stanie zagwarantować kontakt z lekarzami określonej specjalizacji. Ponadto nasi podopieczni mają zapewnioną opiekę rehabilitantów i fizjoterapeutów.
Kto zajmuje się realizacją recept podopiecznych domów opieki?
Wypisywaniem recept w domach opieki zajmują się lekarze, którzy odwiedzają placówkę. Realizacja tych recept należy z kolei do obowiązków osób zatrudnionych w ośrodku. Leki w imieniu seniorów najczęściej wykupują opiekunowie. Nie zleca się zatem tego rodzinie osób starszych. Bliscy są jedynie zwykle zobowiązani do dostarczenia leków, które senior przyjmuje w momencie przyjazdu do ośrodka. Wydatki ponoszone na realizację później wystawianych recept są wliczane w koszty pobytu w placówce lub dodatkowo rozliczane.